Promocja!

Waleniada. Ireneusz Sakowski

31.00  21.00 

Powieść Ireneusza Sakowskiego jest zjawiskowej urody. Poza tym, że pięknie i bezbłędnie napisana jest też znakomicie skonstruowana i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach.

Na stanie

SKU: 10 Kategoria:

Opis

Powieść Ireneusza Sakowskiego jest zjawiskowej urody. Poza tym, że pięknie i bezbłędnie napisana jest też znakomicie skonstruowana i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Tkwi w niej nie tylko ogromny potencjał epicki, narracyjny, ale również dramaturgiczny – to znakomity dramat z nowocześnie przemyślanymi didaskaliami i językowym rozegraniem akcji. Nie można jednak zapomnieć, że to lektura trudna i wyczerpująca, stawiająca wymagania filozoficzne i historyczne. Proza elitarna słowem.

Autor nie pogardza swoimi postaciami. Mówi on bowiem, że zaspakajanie rozmaitych tęsknot w siermiężnej Polsce lat 60. było potwornie kiczowate, jednak same tęsknoty – nie.

Sakowski wydobywa więc najbardziej prowincjonalnych, nieważnych bohaterów, nakazuje im przeżyć absurdalną wycieczkę, a równocześnie zostawia nas w przekonaniu, ze ta wycieczka nie poszła na marne – że wbrew rozmaitym dyrektorom, wbrew planom „zabezpieczenia kultury na odcinku stolicy”, wbrew całkowitej niedorzeczności ci ludzie coś przeżyli.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

(228)

Dodatkowe informacje

Format

Objętość

Oprawa

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.